HISTORIA:
Firma Ciarko działa od 1986 roku i jest zdecydowanie największym w Polsce producentem wysokiej jakości okapów kuchennych oraz jednym z liderów rynku europejskiego. Siedziba i zakład produkcyjne znajdują się w Sanoku, w woj. podkarpackim.
Ciarko zajmuje się produkcją okapów kominowych (przyściennych, rustykalnych, wyspowych), uniwersalnych (podszafkowych, teleskopowych), specjalistycznych (do gastronomii). Ofertę firmy stanowi także linia luksusowych okapów Ciarko Design. Wszystkie modele urządzeń produkowane są w Polsce.
Produkcja okapów Ciarko odbywa się na obszarze 6 000 m². Spółka zatrudnia ok. 540 osób.
Oprócz działu produkcyjnego Ciarko posiada własne laboratorium, w którym testowane są wszystkie podzespoły łącznie z gotowymi wyrobami. Serwis dostępny jest na terenie całej Polski.
Firma nie ustaje w ciągłym zdobywaniu nowych rynków. Głównymi odbiorcami okapów Ciarko są m.in. takie kraje jak: Niemcy, Skandynawia, Benelux czy Rosja.
Dowodem wysokiej jakości, innowacyjności oraz niespotykanej stylistyki są wyróżnienia, nominacje i nagrody otrzymane przez Ciarko. Na przestrzeni ostatnich kilku lat były to m.in.: „Red dot design award”, „Dobry Wzór”, „Gazele Biznesu”, „Teraz Polska”, „Polski Prestiż”.
AKCJONARIAT:
Właścicielem firmy, posiadającym 100 proc. udziałów w firmie, jest p. Ryszard Ziarko.